Kariyer Mimarı Banner
GENEL İNGİLİZCE

Genel İngilizce eğitimi günlük yaşamda bireyin kendisini ifade edebilme yeterliliğinin artmasını sağlar. Yerli ve yabancı öğretmenlerimizle yapılan dersler İngilizce konuşmada özgüveninizi artıracaktır. Dil eğitimimiz konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

KUR SİSTEMİMİZ

Kurlarımız toplamda beş olup Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper- Intermediate ve Advanced’dir. Her kur 100 ders saati (45 dakika) olarak işlenmektedir. Öğrencilerimiz kayıt kabulünden önce seviye tespit sınavına tabi tutulacak ve uygun kurda başlamaları sağlanacaktır. Böylelikle hem öğrencilerimiz gereksiz yere kur almamış olur, hem de kurumumuz doğabilecek sorunların önüne geçmiş olur. Her Kurun bitiminde bir sınav yapılacaktır. Bu sınavda başarılı olamayan öğrencimiz % 90 ders katılım kaidesiyle kuru yeniden ücretsiz olarak alabilecektir. Buradaki amaç öğrenme güçlüğü çekmekte olan öğrencilerimize; motivasyonları kırılmadan, öğrenemiyorum hissine kapılmadan önce müdahale etmiş olmak ve her kur için öğrenme garantisi sağlamaktır. Kur bitimi sınavından başarı elden eden öğrencilerimiz bir üst kura geçme hakkı elde edeceklerdir. Bu eğitim programları yanında ders dışı aktivitelerimiz mevcuttur. Bunlar : Grammar Hour ( Konuşma Saati), Movie Club ( Film Kulübü ), Vocabulary Skills ( Kelime Becerileri ), Music- Karaoke ( Müzik ve Karaoke),Writing Habit ( Yazma alışkanlığı), Game Times( Oyun Zamanı), Acting Class ( Sinema-Tiyatro Oyun Sınıfı) ve Make Up( Telafi Dersi)’ dır.

SEVİYELERİMİZ VE HER SEVİYEDE YAPABİLECEKLERİNİZ

ELEMENTARY

Elementary seviyesi başlangıç seviyesi olup, temel dil yapınsın ve günlük konuşmaların öğrenildiği safhadır. Bu kur sonunda öğrencilerimiz günlük aktivitelerini konuşabilir, yabancı biriyle konuşup kendisini tanıtabilir ve basit paragraflar yazabilecek beceriye sahip olurlar. Bunların yanında öğrencilerimiz restoran, bar kafe ve gibi yerlerde yiyecek ve içecek siparişi verebilir, hesap ödeyebilir, yön sorup yön tarif edebilir hale gelirler. Kelime dağarcığı yaklaşık olarak sekiz yüz ile bin civarında olur; bu da günlük basit dil kullanımı için uygun bir değerdir. Bu kuru başarı ile bitiren öğrencilerimiz bir üst seviye olan Pre-Intermediate geçmeye hak kazanır.


PRE-INTERMEDIATE

Bu seviye orta derece dil becerisi olan intermediate seviyesinin başı anlamına gelir. Elementary de öğrenilen konuların, yapıların ve günlük dil kalıplarının azda olsa unutulmuş olabileceği öngörüsüyle; bu kurda genel tekrarlarla beraber yeni dil bilgisi yapıları ve yeni beceriler kazandırılır. Böylelikle temel konular ve orta seviye konuları arasında bağ kurmuş olur. Kur bitiminde öğrencilerimiz öğrendiklerini kullanabiliyor olmanın hazzını yaşar, basit ama bir biriyle bağlantılı cümleler kurabilir, gazete dergi ve kişisel mektupları okuyup anlayabilir, yaşadığı olaylar hakkında bilgiler verebilir ve küçük espriler yapabilir duruma gelirler.


INTERMEDIATE

İngilizcenin temel yapılarının daha emin bir şekilde kullanıldığı, öğrencinin farklı konularda kendisini ifade edebildiği, bir konunun olumlu ya da olumsuz yönlerini saptayarak kendi bakış açısını yansıtabildiği aşamadır. Öğrenci bu kurda pekâlâ zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve de akıcı bir dil kullanarak, native ( yabancı)biri ile iletişim güçlüğü çekmeden konuşabilir. Bu kurda öğrenciler kelime haznelerini daha da geliştirmiş olup duygularını bu sayede oldukça iyi derecede dile getirebilirler. Intermediate seviyesi sistematik olarak yarısı Türk diğer yarısı da Native ( Yabancı ) öğretmenlerle işlenir ve bu seviyede hem okuma-yazma becerileri hem de konuşma ve dinleme becerileri üst seviyelere çıkartılır. Böylelikle öğrenci artık profesyonel iş yaşamına ilk adımlarını atabilir, çalışabilecek düzeyde İngilizce konuşabilir, dinlediğini anlayabilir ve İngilizce yazışma yapabilir.


UPPER – INTERMEDIATE

Intermediate eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler artık bu seviyede İngilizcenin genel ve yapısal içeriğini kavramış olurlar. Şimdiye kadar öğrenilenlerini akıcı ve doğru şekilde konuşmaları, daha karışık cümle yapıları ve resmi yazışmaları yapabilmeleri yetisi ön plana alınır. Upper intermediate seviyesindeki öğrenciler yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir ve günlük dili anlamada, konuşmada zorlanmamaktadırlar. Kelime dağarcığını en üst noktalara taşıyan öğrenci karmaşık ve uzun metinleri anlayabilir, detaylı özetler çıkarabilir. İngilizceyi iş hayatında ve toplumsal alanda etkili bir şekilde konuşabilir. Zorlanmadan karmaşık metinler, makaleler, raporlar ve mektuplar yazabilir.


ADVANCED

Advanced seviyesi dil bilgisinin en iyi detaylarına kadar çözümlendiği ve hatasız, akıcı bir dilin konuşulduğu seviye düzeyidir. Bu seviyede eğitim tamamen Native ( yabancı ) öğretmenlerle devam ettirilir. Akademik seviyede sözcük dağarcığını arttırma, geliştirme; düzgün ve doğru yazma; okuma, okuduğunu anlama, anladıklarını yazıya ve konuşmaya dönüştürebilme becerisi gelişmiştir. Advanced seviyedeki öğrenciler Akademik düzeydeki sınavlara hazır duruma gelmiş olurlar. Öğrenciler yabancılar ile her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar. Okuduğu, dinlediği hemen hemen her şeyi zorlanmadan anlayabilir. Düşüncelerini hızlı, çok akıcı ve açık bir şekilde ifade edebilir. Karmaşık konularda ayrıntıları ayırt edebilir ve bunları aktarabilirler.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce Kursu

İletişim

Kadıköy Şubesi

Caferağa Mah. Neşet Ömer Sk. No:1 Kadıköy Çarşı Kat: 4 Kadıköy / İstanbul

Telefon : (216) 330 95 95


Kariyer Mimarı Logo
SiteMap