Kariyer Mimarı Size Ulaşalım

GENÇ MÜHENDİSLER Kursu

GENÇ MÜHENDİSLER Kursu

GENÇ MÜHENDİSLER Kursu

GENÇ MÜHENDİSLER Kursu
GENÇ MÜHENDİSLER Kursu

Genç Mühendisler Kursu

Hayattaki gayemiz her zaman kendimiz ve sevdiklerimiz için sağlıklı, huzurlu bir yaşam sürebilmek. Hiç şüphesiz bunu çocuklarımıza sağlamak da asıl amacımız haline geliyor bir noktadan sonra. Çocuklarımızın zihinsel gelişim sürecini doğru koordine etmek, onlara hayatı, hayatlarını kendi ellerine alana kadar olabildiğince tecrübe ettirmek bu amaç için en önemli adım belki de.
Birçok yerde “robotik ve kodlama” ismiyle çocuklarımızı teknolojiye hazırlama ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunma amacı ile açılan eğitimleri aslında çok daha farklı bir boyutta ele almak mümkün.

Ders Başlangıç Günler Saatler Kontenjan
Kariyer Mimarı İletişim
Kariyer Mimarı Eğitim İçeriği

GENÇ MÜHENDİSLER

Hayattaki gayemiz her zaman kendimiz ve sevdiklerimiz için sağlıklı, huzurlu bir yaşam sürebilmek. Hiç şüphesiz bunu çocuklarımıza sağlamak da asıl amacımız haline geliyor bir noktadan sonra. Çocuklarımızın zihinsel gelişim sürecini doğru koordine etmek, onlara hayatı, hayatlarını kendi ellerine alana kadar olabildiğince tecrübe ettirmek bu amaç için en önemli adım belki de.

Birçok yerde “robotik ve kodlama” ismiyle çocuklarımızı teknolojiye hazırlama ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunma amacı ile açılan eğitimleri aslında çok daha farklı bir boyutta ele almak mümkün.

Doğru bir yerden bakıldığında, işin alt yapısına inildiğinde aslında robotik ve kodlama eğitimi çocuklarımıza sadece teknolojiyi öğrenmelerini sağlayan değil, onlara hayata nasıl bakmaları gerektiğini de anlatan, kendi bakış açılarını oluşturmalarını sağlayan altın bir hazine aslında.

Tecrübeli ve eğitimsel bir bakış açısı ile ele alındığında aslında birkaç elektronik parçadan devrelerle robotlar, icatlar oluşturmanın ve sadece kod yazmanın yanında hayatta karşılaşabilecekleri birçok durum için onları hazırlıklı hale getirmenin de bir yöntemi bir nevi.

Okula başlamalarından, iş güç sahibi oldukları zamana kadar geçen sürede onların problem çözme yeteneklerini, karşılaştıkları bir çıkmazda ikinci hatta üçüncü çözüm ihtimallerini düşünme becerilerini ortaya çıkarmak, olası başarısızlıkları henüz bedel ödemeden tecrübe etmelerini sağlamak, bir amaca ulaşmanın birden fazla yolu olduğunu öğretmek, bu amaç doğrultusunda eksik kalan parçaları keşfetmelerini sağlamak, birkaç elektronik devre eşliğinde karşılarına her tür senaryonun çıkabileceğini onlara göstermek aslında hayatlarının sonraki zamanları için de verilebilecek en güzel hediye aslında.

Temeli sağlam atılmış, sadece elektronik devrelerden bir robot yapmaya dayalı olmayan bir eğitim sistemi işte tüm bunları gerçekleştirecek olan. En basit anlamı ile bir şeyi yapma yolu olarak tanımlanabilecek “algoritmayı” çocuklarımıza öğreterek hayatla baş etmelerini sağlayabilmek amaç.

Bunu yaparken de herhangi bir ders programını dikte ettirmek yerine kitap okumaları, makale incelemeleri ile çocuklarımıza hayat örnekleri ve yaşanmışlıklar üzerinden öğretmeyi yöntem seçtik. Seçtik ki genç mühendislerimiz yalnızca bir dersi başarmayı değil, analitik düşünce temelini doğru atarak ömürleri boyunca oluşacak düşünce yapılarını doğru temeller üzerine kursunlar.

İşte Kariyer Mimarı’nın Genç Mühendisler Projesi de buna dayanıyor tam olarak. Çocuklarımıza sadece robot yapmayı değil, analitik düşünce yeteneğini kazandıran, problem çözme yeteneklerini geliştiren, matematiği sadece okulda değil hayatta kullanmayı beceren bireyler yetiştirmek üzere oluşturduğumuz bu özel eğitim programı ile çocuklarımıza yıllar dolusu tecrübeyi kazandırmak, ağacı yaşken eğmek için kolları sıvadık.

KİMLER KATILABİLİR ?

İlkokul 2. 3. ve 4. Sınıf Öğrencileri

Ortaokul Öğrencileri

Lise 1. ve 2. Sınıf Öğrencileri

 1. TEMEL ALGORİTMA

Öğrenci Bu Adımda Algoritma Kavramını, Algoritmanın Hayatımızda ki Yerini, Algoritma oluşturmak için gerekli zihinsel süreci ve algoritma tabanlı düşünme Becerilerini Geliştirecektir.

Algoritmaları kullanarak Sadece Kodlama Değil hayatının Her Adımında İş Yapma Becerilerini Geliştirecek ve algoritmanın Hayatına Katacağı Düşünme Disiplinini Edinecektir.

 1. Algoritma Nedir ?
 2. Akış Şeması Nedir ?
 3. Algoritmanın Hayatımızdaki Kullanımı
 4. Hayatımızdaki Algoritma örnekleri
 5. Hayatta Kullandığımız Algoritmalar
 6. Algortimik Düşünme Basamakları
 7. Metinsel Algoritma Geliştirme
 8. Algoritmik Düşünme Kullanılarak Sodoku Çözmenin Denenmesi
 9. Temel Akış Şemaları
 10. Akış Şemalarını Kullanma
 11. Akış Şemaları İle Algoritma Geliştirme
 12. Game Theory (Oyun Teorisi) İle Hayatın Bir Matematiksel Analizinin Gözlemlenmesi

 1. TEMEL KODLAMA (PROGRAMLAMA)

Öğrenci Bu Adımda Kodlama ve Çok Boyutlu Düşünme Mantığını, Öğrendiği Algoritmayı Koda Dönüştürmeyi, Kodların Nasıl İşlediğini ve Nasıl Kod Yazılacağının yöntemini zihinsel olarak öğrenecektir. Kodlamanın Sadece Kod yazarak Değil, Bir Düşünme Yöntemi Olarak da Kullanılacağını öğrenecek ve sonuçlarını deneyimleyecektir.

 1. Kodlama (Programlama) Nedir ?
 2. Kodlamanın Tarihsel Gelişimi ve Günümüzde Uygulanışı
 3. Kod Yazma Adımları
 4. Kodun Çalışma Prensibi
 5. Veri Tipleri
 6. Operatörler
 7. Akış Yönlendirme
 8. Algoritmaların Kodlara Dönüştürülmesi
 9. Bağımsız iş Parçacıkları Üretme ve Kullanma
 10. Kod Okuma Becerisi Geliştirme
 11. Çok Boyutlıu Düşünme Adımları

 1. TEMEL ELEKTRONİK

Öğrenci Bu Adımda Elektrik Ve Elektronik Bilgisini, Çalışma Prensiplerini ve Hayatımızda kullandığımız Araç - Aletlerin Çalışma Mantığını Öğrenecektir. Elektroniğin Hayatın İçinde Ne Kadar Yer Tutuğunu Kavrayacak ve Bu Bakış Açısı İle Dünyayı Daha İyi Anlaması Sağlanacaktır.

 1. Elektrik Nedir ?
 2. Elektronik Nedir ?
 3. Elektrik ve Elektroniğin Tarihsel Gelişimi
 4. Temel Elektronik Komponentler Nelerdir.
  1. İletken
  2. Direnç
  3. Kondansatör
  4. Bobin
  5. Yarı İletkenler
  6. Diyot
  7. Güç Kaynağı
 5. Sensörler
  1. Buton
  2. Işık Sesörü
  3. Hareket Sensörü
  4. Isı sensörü
 6. Binary Sayı Sistemi ( ikili Sayı Sistemi )
 7. Elektronik Devre Kurulumu

 1. ROBOTİK

Öğrenci Bu Adımda Kendi Robotlarını Yapmayı ve Öğrendiği Algoritma - Kodlama Becerisi İle Robotların Birleştirilmesi, Kodlanması gibi Becerileri Edinecek. Ürettiği Robotları Kodlayacak ve Hareket Ettirebilecek. Sensörler Sayesinde Robotların Tepki Vermesini Sağlayacaktır. Robotik Sadece Robotların bir araya Getirilmesi Değil, Makinaların İşleri Nasıl Yaptığını ve Bu İşlerin Hayatın nasıl Kolaylaştırdığını Anlayacaktır.

 1. Robotik Nedir ?
 2. Robotiğin Tarihçesi ?
 3. Robotların Hayatımızda ki Yeri
 4. Robotların Çalışma Prensibi
 5. Robotik Parçaların Tanıtımı
 6. Temel Robot Tasarımları
 7. Komponentler Kullanılarak Robotların Oluşturulması
 8. Robotların Sensörleri İle Birleştirilmesi
 9. Algoritmalar İle Robotik
 10. Robotların Programlanaması ve Hareket Ettirilmesi

 1. OKUMA, OKUDUĞUNU ANLAMA VE ANALİZ

Bu Bölüm Eğitimin Tamamına Yayılmış Şekilde Her Bölümde Bir Kitap üzerinden Bölümler Halinde Okunacak ve Öğrenci Okuduğu Kitabın Analizini Akış Şeklini, Algoritmik Yapısını Analiz Edecek ve Bu Eğitim Boyunca Tartışma Ortamında fikirlerini ortaya koyacaktır. Analitik ve Algoritmik Düşünme Şeklini Geliştirecektir. Her Bölüm için bir analiz metni yazacaktır ve bu takip edilerek değerlendirilecektir.

Okunacak Kitap: Satranç (Stefan Zweig)

Öğrencilerimizden

 • Didem B.
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  İki kurum arasında kalmıştım buraya gelirken. Doğru seçim yapmışım. Kariyer Kartlıyım tüm eğitimlere giriyorum sanki okul gibi. Yaklaşık 1 hafta önce işe girdim. Cv me aldığım eğitimleri yazmıştım sanırım işe yaradı =P Hepinize teşekkürlerr..

 • Yılmaz M.
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  Eğitimden memnun kaldım. Özellikle iş hayatıyla ilgili anlatılanlar çok işe yarar şeyler. Hocalar ve çalışanlar iyi güler yüzlü. Arkadaşımın tavsiyesiyle gelmiştim. Ben de başkasına tavsiye ederim. Hızlandırılmış kura geldim. 3 haftada grafik tasarım öğrendim nerdeyse. Teşekkürler Kariyer Mimarı.

 • Aslan D.
  WEB TASARIM EĞİTİMİ

  İngilizce için gelmiştim ama grafik de aldım. Babamın iş yerinin kurumsal kimliğini yaptım. Birkaç yerle daha görüşüyorum. Kariyer mimarı iyi bir kurum. Özellikle etüt olması çok güzel bence. Saygılar.

 • Emin Mehmet Y.
  DİJİTAL TASARIM EĞİTİMİ

  Hocamız çok iyi çok eğlenceli ve yararlı geçiyor ben de kuzenimi getirdim beraber giriyoruz derslere çok yararını görüyorum.

 • Buket U.
  DİJİTAL TASARIM EĞİTİMİ

  Çok güzel bir program hem web hem grafik öğrenip bir de birsürü yeni teknoloji gösteriyorlar. Kendime şirketim için bir dijital katalog yaptım bile. Henüz web tasarım kısmına geçmedik heycanla bekliyorum çook teşekkürler kariyer mimarı =)

 • Emin Mehmet Y.
  WEB TASARIM EĞİTİMİ

  Hocamız çok iyi çok eğlenceli ve yararlı geçiyor ben de kuzenimi getirdim beraber giriyoruz derslere çok yararını görüyorum.

 • Özlem G.
  WEB TASARIM EĞİTİMİ

  Daha önce birçok kursa gittim hatta webi öğrenemediğim için buraya geldim. Herşey tıkır tıkır hocamız çok iyi. Diğer yerde 2 ayda öğrenemediğimi burda 1 haftada öğrendim.

 • Ömer Kara
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  Grafik tasarım diye gelmiştim web de aldım. İyi ki de almışım. Şu an yurt dışında bir restorana site yapıyorum. Bana biraz uzak ama olsun. Kadıköyde şubesinin olması güzel olurdu.

 • Gökçe K.
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  Ben Gökçe dijital tasarım paketini aldım. Özellikle dijital fotoğrafçılığı çok merak ediyodum. Hocalar insanlar çok iyi. Şu ana kadar hiçbi sıkıntı olmadı. Umarım böyle gider.

 • Gizem Ku.
  DİJİTAL TASARIM EĞİTİMİ

  Avrupa üniversitesi sertifikası veriyor olması harika. Hiçbir yerde rastlamadım. Sınıflar temiz, insanlar güler yüzlü, sohbet güzel. Bu eğitim çok işime yarayacak orası kesin.

NEDEN KARİYER MİMARI ?

Çünkü Kariyer Mimarı tam 20 senedir bilişim eğitimi sektöründe hizmet veriyor, insan gücü yetiştiriyor.
Çünkü Kariyer Mimarı bugüne kadar 80 binin üzerinde öğrenci mezun etti.
Çünkü Kariyer Mimarı, İstanbul’un 3 ayrı yerinde, bünyesinde 70’ten fazla kendi alanlarında iş üreten eğitmene sahip.
Çünkü Kariyer Mimarı, Brussels Capital University (Brüksel Başkent Üniversitesi)’nin Türkiye Kampüsü ve öğrencilerini üniversite sertifikası ile taçlandırıyor.
Çünkü Kariyer Mimarı’nın bünyesinde sürekli öğrenim gören 500’den fazla öğrencisi var.
Çünkü Kariyer Mimarı’nın tam 30.000 sayfalık ve kendi eğitmenleri tarafından yazılmış, kendi yayınlarına ait bilişim kütüphanesi var.
Çünkü Kariyer Mimarı’nda 8-12 kişilik sınıflarda, her öğrenciye bir bilgisayar düşüyor. Çünkü Kariyer Mimarı teknik eğitimin yanı sıra sektörel bilgilendirme için de düzenli olarak seminerler düzenler.
Çünkü Kariyer Mimarı’nın “İş Yönlendirme Servisi’ iş arayan öğrencilerini sektörde bulunan firmalara yönlendirir ve cv desteği verir.
Çünkü Kariyer Mimarı’nda eğitim alan tüm öğrencilerimiz, eğitimlerini ücretsiz olarak yeniden alma hakkına sahiptirler.
Çünkü Kariyer Mimarı, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verme hakkına sahiptir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kariyer Mimarı nasıl bir eğitim tecrübesine sahip?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi 20 seneden beridir Türkiye’de bilişim eğitimleri vermektedir. Kariyer Mimarı’nda eğitim süreci nasıl işler? Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi bünyesindeki eğitimler, her bir öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde, 8-12 kişilik modern sınıflarda, konusunda profesyonel olarak iş üreten eğitmenler tarafından verilmektedir.


Kariyer Mimarı’nda eğitim sonrasında ne tip belge ve sertifikalar veriliyor?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitim alan öğrencilerimiz, eğitimleri bittiğinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurumumuzun eğitim bitirme sertifikasına, “Kurs Başarı Sertifikasına” ve anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin özel sertifikalarına sahip olabilirler. Ayrıca Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde düzenli olarak yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Sınavları’na başvurarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın sertifikalarına da sahip olabilirler. Kariyer Mimarı’nın kendine ait yayınları var mıdır? Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nin Kariyer Mimarı Yayınları’ndan çıkmış olan 30 bin sayfalık bilişim kütüphanesi mevcuttur.


Kariyer Mimarı’nda eğitim sonrası iş ve staj desteği var mıdır?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitimini tamamlayan her öğrencimiz, Kariyer Mimarı bünyesindeki İş Yönlendirme Servisi’ne başvuruda bulunabilir ve eğitimi ile ilgili sektörlerden Kariyer Mimarı’na gelen iş ilanlarına direkt olarak yönlendirilebilirler.


Kariyer Mimarı’nda eğitim tekrar hakkı var mı?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitim almış olan her öğrencimiz, eğitimine %90 oranında devam etmiş ise aynı eğitimi en baştan ve tamamen ücretsiz olarak alabilir. Böyle bir talebi olan öğrencimiz hiçbir şekilde bir neden belirtmek zorunda değildir. Sadece tekrar hakkını kullanmak istediğini belirtmesi yeterlidir.


Kariyer Mimarı’nda rehberlik servisi var mı?

Bir eğitim sadece sınıfta başlayıp bitmez. Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitiminiz öncesi, sırası veya sonrasında sormak istediğiniz sorular, eğitiminiz veya kişisel olarak eğitiminize yansıyabilecek problemler hakkında her türlü durum için Kariyer Mimarı Rehberlik Servisi her şubemizde sizleri hazır durumda beklemektedirler.


Kariyer Mimarı’nda eğitim ödeme seçenekleri nelerdir?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde alacağınız bir eğitimin ücretini isterseniz nakit veya kredi kartı, isterseniz kredi kartına taksit ya da elden senet şeklinde ödeyebilirsiniz. Sizlerin bütçesine en uygun ödeme yöntemleri ve taksitlendirme seçenekleri için şubelerimizle irtibata geçebilirsiniz.

GENÇ MÜHENDİSLER EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ SERTİFİKALAR ?

ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI

TÜM EĞİTİMLERİMİZ

BİLGİLER

GENÇ MÜHENDİSLER Eğitimini Neden Kariyer Mimarı'nda Almalıyım?


20 senelik eğitim tecrübesi ve bugüne kadar 80 binin üzerinde mezunu ile birlikte bilgisayar ve bilişim eğitimlerinde lider konumda olan Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi, bir bilişim öğretiminin nasıl olması gerektiği konusunda bir eğitim akademisinin sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Bir GENÇ MÜHENDİSLER kursu öğrencisinin eğitime katılırken, eğitim sonunda varmak istediği yeri iyi bilen Kariyer Mimarı, GENÇ MÜHENDİSLER alanında iş üretmiş tecrübeli eğitmenler, GENÇ MÜHENDİSLER eğitimine uygun sınıf ve bilgisayar düzeni ile GENÇ MÜHENDİSLER kursu için el elverişli şartlarda eğitim vermektedir.Kariyer Mimarı’nın üniversite sertifikalı eğitimleri

GENÇ MÜHENDİSLER Eğitimi Öğretme Garantisi Nedir?


Kariyer Mimarı’nda GENÇ MÜHENDİSLER eğitimini aldığınızda, eğitiminize %90 devam ettiğiniz takdirde GENÇ MÜHENDİSLER eğitimini 1 sene içinde yeniden ve tamamen ücretsiz olarak alabilirsiniz. Eğitim sonunda bu ders tekrarı hakkını kullanan öğrenci sayımız yok denecek kadar azdır. Bunun en büyük nedeni öğrencilerimizin eğitim sonrasında doğru yeterliliğe ulaştıklarını düşünmeleridir. Yine de bu haklarını kullanmak isteyen öğrencilerimizin sadece bu isteklerini belirtmeleri, GENÇ MÜHENDİSLER eğitimini yeniden almaları için yeterlidir.

GENÇ MÜHENDİSLER Eğitimininde Ödeme Seçenekleri Nelerdir?


Kariyer Mimarı’nda GENÇ MÜHENDİSLER kursu almak isteyen öğrenci adayları, kendi bütçelerine en uygun şekilde ödemelerini planlayabilirler. Nakit, kredi kartı ve senet şeklinde ödeme yapılabilmesinin yanı sıra GENÇ MÜHENDİSLER eğitimi taksitle de ödenebilir. Ayrıca GENÇ MÜHENDİSLER eğitiminin yanı sıra bu eğitime bağlı olan paket eğitimlerinde fiyat indirimi de uygulanır. Ek olarak Kariyer Gold ve Kariyer Silver Kart ile birçok eğitim ücretsiz olarak da alınabilir. Kariyer Mimarı’nın dönemsel kapmanyaları hakkında bilgi edinebilmek için Kadıköy şubemizden bilgi alabilirsiniz.


Kariyer Mimarı Şubelerimiz
Kadıköy Kampüsü

Caferağa Mah. Neşet Ömer Sk. No:1 Kadıköy Çarşı Kat 4
Kadıköy / ISTANBUL

Telefon: 0 (216) 330 95 95

BUGÜN BU EĞİTİMİ İNCELEYEN

1.

KİŞİSİNİZ.