Kariyer Mimarı Size Ulaşalım

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Kursu

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Kursu

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Kursu

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Kursu
JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Kursu

Java Yazılım Uzmanlığı Kursu

Evimizde bulunan birçok beyaz ve elektronik eşyanın çalışma prensibi Java temellidir. Java bilmek demek, her türlü elektronik cihaza uygun programlama yapabilmek anlamına gelmektedir.

Ders Başlangıç Günler Saatler Kontenjan
Kariyer Mimarı İletişim
Kariyer Mimarı Eğitim İçeriği

1. Java Yazılım Uzmanlığı Java Programlamaya Giriş

 • Tarihçe ve Java ‘ya Giriş
 • Bilgisayar ve Nesneye Dayalı Programlama

Katılımcılar bu aşamada Java programlama dili nerelerde kullanılabilir, Java’nın mimarisi nasıldır ve nesneye dayalı programlama hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Geliştirme ortamı kurulumu, eclipse IDE, proje oluşturma, package mantığı gibi işlemleri öğreneceklerdir.

2. Java Yazılım UzmanlığıTemel Programlama Becerisi

 • Java’nın Temelleri(Sınıf, Method, Değişkenler …)
 • Operatörler
 • Akış Kontrolleri
 • Diziler

Bu aşamada ise her programlama dilinde olan temel işlemlerin Java’da nasıl gerçekleştiğini görecektirler. Bu bölüm sonlandığında katılımcılar küçük çaplı projeler oluşturabilecek seviyeye ulaşması beklenmektedir.

3. Java Yazılım UzmanlığıNesneye Dayalı Programlama

 • Kalıtım ve Çok biçimlilik (Inheritance and Polymorphism)
 • Arayüz Kavramı(Interface)
 • Temel Java Sınıfları
 • Hata Yakalama(Exception Handling)
 • Java’da Set ve Map’lare Derinlemesine Bakış ( ArrayList, HashSet, HashMap,Vector ..)
 • Çoklu İş Parçacıkları (MultiThreading)

Bu bölümle birlikte katılımcılar artık standart Java’nın çoğu özelliğini öğrenmiş olacaklardır, bahsi geçen konu başlıklarında detaylı bilgiye sahip olup, projelerinde kullanabilecek seviyeye erişeceklerdir.

4. Java Yazılım UzmanlığıVeritabanı ve Dosya işlemleri

 • Java’da Dosya İşlemleri ve Object Serialization
 • Java Veritabanı işlemleri(Veritabanında CRUD İşlemleri)

Bu seviyede katılımcılar standart Java veritabanı bağlantı kütüphanesi JDBC’i kullanarak oracle, mysql gibi çeşitli veritabanlarına bağlantı kurup CRUD(Create Update Delete) gibi veritabanı işlemlerini rahatlıkla yapabileceklerdir. Aynı zamanda Java’da dosya işlemleri öğrenilecektir.

5. Java Yazılım UzmanlığıJava’da Masaüstü Uygulamaları

 • Swing Görsel Arayüz Uygulamaları
 • Appletler

Bu bölümde Java’nın masaüstü uygulaması geliştirme standardı Swing bileşenleri kullanılarak Java masaüstü uygulamalarının nasıl geliştirildiği örneklerle anlatılacaktır. Katılımcılar bu seviye sonunda Java masaüstü uygulamalarını rahatlıkla geliştirecektir. Basit oyunların mantılarından bahsedip örnek uygulamalarla mantığın iyice kavranması sağlanacaktır.

6. Java Yazılım Uzmanlığı Java Ağ Programlama ve Web Servisleri

 • Ağ Programlamaya Giriş(TCP-UDP paketleri)
 • Java’da Web Servisler

Bu bölümle birlikte Java’da dağıtık uygulamaların nasıl geliştirildiğinden bahsedilecektir. Çeşitli Web Servis örnekleri yapılarak web servislerin Java’da nasıl kullanıldığı anlatılacaktır.

7. Java Yazılım UzmanlığıJava Enterprise Edition Giriş

 • Java Enterprise Edition Giriş
 • Java’da Web Uygulamaları
 • Java Server Faces 2.0
 • Temel POJO ve Managed Bean’ler
 • Sayfa Yönlendirmeler ve faces-config.xml
 • JSF Template Oluşturma
 • Expression Language
 • Çoklu Dil Desteği
 • JSF 2.0’da Ajax Kullanımı
 • Primefaces ve Richfaces Entegrasyonu
 • Convertor’lar ve Validator’lar
 • JSF 2.0 Yetkilendirme ve Kimlik Doğrulama (Authentication)

Bu bölümün sonunda katılımcılar Java’da web uygulaması geliştirmeyi öğreneceklerdir. Son çıkan birçok Java web çatısının temelini oluşturan JSF 2.0 gibi Java’nın en güncel ve popüler web uygulaması geliştirme standardını öğreneceklerdir. Kişisel web sayfalarını ve orta ölçekli web otomasyon sistemi yapacak seviyeye gelmeleri hedeflenmektedir.

Öğrencilerimizden

 • Buket U.
  DİJİTAL TASARIM EĞİTİMİ

  Çok güzel bir program hem web hem grafik öğrenip bir de birsürü yeni teknoloji gösteriyorlar. Kendime şirketim için bir dijital katalog yaptım bile. Henüz web tasarım kısmına geçmedik heycanla bekliyorum çook teşekkürler kariyer mimarı =)

 • Gökçe K.
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  Ben Gökçe dijital tasarım paketini aldım. Özellikle dijital fotoğrafçılığı çok merak ediyodum. Hocalar insanlar çok iyi. Şu ana kadar hiçbi sıkıntı olmadı. Umarım böyle gider.

 • Aslan D.
  WEB TASARIM EĞİTİMİ

  İngilizce için gelmiştim ama grafik de aldım. Babamın iş yerinin kurumsal kimliğini yaptım. Birkaç yerle daha görüşüyorum. Kariyer mimarı iyi bir kurum. Özellikle etüt olması çok güzel bence. Saygılar.

 • Özlem G.
  WEB TASARIM EĞİTİMİ

  Daha önce birçok kursa gittim hatta webi öğrenemediğim için buraya geldim. Herşey tıkır tıkır hocamız çok iyi. Diğer yerde 2 ayda öğrenemediğimi burda 1 haftada öğrendim.

 • Emin Mehmet Y.
  DİJİTAL TASARIM EĞİTİMİ

  Hocamız çok iyi çok eğlenceli ve yararlı geçiyor ben de kuzenimi getirdim beraber giriyoruz derslere çok yararını görüyorum.

 • Gizem Ku.
  DİJİTAL TASARIM EĞİTİMİ

  Avrupa üniversitesi sertifikası veriyor olması harika. Hiçbir yerde rastlamadım. Sınıflar temiz, insanlar güler yüzlü, sohbet güzel. Bu eğitim çok işime yarayacak orası kesin.

 • Didem B.
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  İki kurum arasında kalmıştım buraya gelirken. Doğru seçim yapmışım. Kariyer Kartlıyım tüm eğitimlere giriyorum sanki okul gibi. Yaklaşık 1 hafta önce işe girdim. Cv me aldığım eğitimleri yazmıştım sanırım işe yaradı =P Hepinize teşekkürlerr..

 • Ömer Kara
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  Grafik tasarım diye gelmiştim web de aldım. İyi ki de almışım. Şu an yurt dışında bir restorana site yapıyorum. Bana biraz uzak ama olsun. Kadıköyde şubesinin olması güzel olurdu.

 • Emin Mehmet Y.
  WEB TASARIM EĞİTİMİ

  Hocamız çok iyi çok eğlenceli ve yararlı geçiyor ben de kuzenimi getirdim beraber giriyoruz derslere çok yararını görüyorum.

 • Yılmaz M.
  GRAFİK TASARIM EĞİTİMİ

  Eğitimden memnun kaldım. Özellikle iş hayatıyla ilgili anlatılanlar çok işe yarar şeyler. Hocalar ve çalışanlar iyi güler yüzlü. Arkadaşımın tavsiyesiyle gelmiştim. Ben de başkasına tavsiye ederim. Hızlandırılmış kura geldim. 3 haftada grafik tasarım öğrendim nerdeyse. Teşekkürler Kariyer Mimarı.

NEDEN KARİYER MİMARI ?

Çünkü Kariyer Mimarı tam 20 senedir bilişim eğitimi sektöründe hizmet veriyor, insan gücü yetiştiriyor.
Çünkü Kariyer Mimarı bugüne kadar 80 binin üzerinde öğrenci mezun etti.
Çünkü Kariyer Mimarı, İstanbul’un 3 ayrı yerinde, bünyesinde 70’ten fazla kendi alanlarında iş üreten eğitmene sahip.
Çünkü Kariyer Mimarı, Brussels Capital University (Brüksel Başkent Üniversitesi)’nin Türkiye Kampüsü ve öğrencilerini üniversite sertifikası ile taçlandırıyor.
Çünkü Kariyer Mimarı’nın bünyesinde sürekli öğrenim gören 500’den fazla öğrencisi var.
Çünkü Kariyer Mimarı’nın tam 30.000 sayfalık ve kendi eğitmenleri tarafından yazılmış, kendi yayınlarına ait bilişim kütüphanesi var.
Çünkü Kariyer Mimarı’nda 8-12 kişilik sınıflarda, her öğrenciye bir bilgisayar düşüyor. Çünkü Kariyer Mimarı teknik eğitimin yanı sıra sektörel bilgilendirme için de düzenli olarak seminerler düzenler.
Çünkü Kariyer Mimarı’nın “İş Yönlendirme Servisi’ iş arayan öğrencilerini sektörde bulunan firmalara yönlendirir ve cv desteği verir.
Çünkü Kariyer Mimarı’nda eğitim alan tüm öğrencilerimiz, eğitimlerini ücretsiz olarak yeniden alma hakkına sahiptirler.
Çünkü Kariyer Mimarı, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verme hakkına sahiptir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kariyer Mimarı nasıl bir eğitim tecrübesine sahip?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi 20 seneden beridir Türkiye’de bilişim eğitimleri vermektedir. Kariyer Mimarı’nda eğitim süreci nasıl işler? Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi bünyesindeki eğitimler, her bir öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde, 8-12 kişilik modern sınıflarda, konusunda profesyonel olarak iş üreten eğitmenler tarafından verilmektedir.


Kariyer Mimarı’nda eğitim sonrasında ne tip belge ve sertifikalar veriliyor?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitim alan öğrencilerimiz, eğitimleri bittiğinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurumumuzun eğitim bitirme sertifikasına, “Kurs Başarı Sertifikasına” ve anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin özel sertifikalarına sahip olabilirler. Ayrıca Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde düzenli olarak yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Sınavları’na başvurarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın sertifikalarına da sahip olabilirler. Kariyer Mimarı’nın kendine ait yayınları var mıdır? Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nin Kariyer Mimarı Yayınları’ndan çıkmış olan 30 bin sayfalık bilişim kütüphanesi mevcuttur.


Kariyer Mimarı’nda eğitim sonrası iş ve staj desteği var mıdır?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitimini tamamlayan her öğrencimiz, Kariyer Mimarı bünyesindeki İş Yönlendirme Servisi’ne başvuruda bulunabilir ve eğitimi ile ilgili sektörlerden Kariyer Mimarı’na gelen iş ilanlarına direkt olarak yönlendirilebilirler.


Kariyer Mimarı’nda eğitim tekrar hakkı var mı?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitim almış olan her öğrencimiz, eğitimine %90 oranında devam etmiş ise aynı eğitimi en baştan ve tamamen ücretsiz olarak alabilir. Böyle bir talebi olan öğrencimiz hiçbir şekilde bir neden belirtmek zorunda değildir. Sadece tekrar hakkını kullanmak istediğini belirtmesi yeterlidir.


Kariyer Mimarı’nda rehberlik servisi var mı?

Bir eğitim sadece sınıfta başlayıp bitmez. Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde eğitiminiz öncesi, sırası veya sonrasında sormak istediğiniz sorular, eğitiminiz veya kişisel olarak eğitiminize yansıyabilecek problemler hakkında her türlü durum için Kariyer Mimarı Rehberlik Servisi her şubemizde sizleri hazır durumda beklemektedirler.


Kariyer Mimarı’nda eğitim ödeme seçenekleri nelerdir?

Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi’nde alacağınız bir eğitimin ücretini isterseniz nakit veya kredi kartı, isterseniz kredi kartına taksit ya da elden senet şeklinde ödeyebilirsiniz. Sizlerin bütçesine en uygun ödeme yöntemleri ve taksitlendirme seçenekleri için şubelerimizle irtibata geçebilirsiniz.

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ SERTİFİKALAR ?

ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI

TÜM EĞİTİMLERİMİZ

BİLGİLER

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Eğitimini Neden Kariyer Mimarı'nda Almalıyım?


20 senelik eğitim tecrübesi ve bugüne kadar 80 binin üzerinde mezunu ile birlikte bilgisayar ve bilişim eğitimlerinde lider konumda olan Kariyer Mimarı Bilişim Teknolojileri Akademisi, bir bilişim öğretiminin nasıl olması gerektiği konusunda bir eğitim akademisinin sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Bir JAVA YAZILIM UZMANLIĞI kursu öğrencisinin eğitime katılırken, eğitim sonunda varmak istediği yeri iyi bilen Kariyer Mimarı, JAVA YAZILIM UZMANLIĞI alanında iş üretmiş tecrübeli eğitmenler, JAVA YAZILIM UZMANLIĞI eğitimine uygun sınıf ve bilgisayar düzeni ile JAVA YAZILIM UZMANLIĞI kursu için el elverişli şartlarda eğitim vermektedir.Kariyer Mimarı’nın üniversite sertifikalı eğitimleri

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Eğitimi Öğretme Garantisi Nedir?


Kariyer Mimarı’nda JAVA YAZILIM UZMANLIĞI eğitimini aldığınızda, eğitiminize %90 devam ettiğiniz takdirde JAVA YAZILIM UZMANLIĞI eğitimini 1 sene içinde yeniden ve tamamen ücretsiz olarak alabilirsiniz. Eğitim sonunda bu ders tekrarı hakkını kullanan öğrenci sayımız yok denecek kadar azdır. Bunun en büyük nedeni öğrencilerimizin eğitim sonrasında doğru yeterliliğe ulaştıklarını düşünmeleridir. Yine de bu haklarını kullanmak isteyen öğrencilerimizin sadece bu isteklerini belirtmeleri, JAVA YAZILIM UZMANLIĞI eğitimini yeniden almaları için yeterlidir.

JAVA YAZILIM UZMANLIĞI Eğitimininde Ödeme Seçenekleri Nelerdir?


Kariyer Mimarı’nda JAVA YAZILIM UZMANLIĞI kursu almak isteyen öğrenci adayları, kendi bütçelerine en uygun şekilde ödemelerini planlayabilirler. Nakit, kredi kartı ve senet şeklinde ödeme yapılabilmesinin yanı sıra JAVA YAZILIM UZMANLIĞI eğitimi taksitle de ödenebilir. Ayrıca JAVA YAZILIM UZMANLIĞI eğitiminin yanı sıra bu eğitime bağlı olan paket eğitimlerinde fiyat indirimi de uygulanır. Ek olarak Kariyer Gold ve Kariyer Silver Kart ile birçok eğitim ücretsiz olarak da alınabilir. Kariyer Mimarı’nın dönemsel kapmanyaları hakkında bilgi edinebilmek için Kadıköy şubemizden bilgi alabilirsiniz.


Kariyer Mimarı Şubelerimiz
Kadıköy Kampüsü

Caferağa Mah. Neşet Ömer Sk. No:1 Kadıköy Çarşı Kat 4
Kadıköy / ISTANBUL

Telefon: 0 (216) 330 95 95

BUGÜN BU EĞİTİMİ İNCELEYEN

4.

KİŞİSİNİZ.